16 września klasy piąte wzięły udział w pokazie przedpremierowym filmu "Mała, wielka stopa". Premiera miała miejsce dopiero 17 września. Film opowiadał historię Adama, który odkrył, że jego zaginiony ojciec jest potomkiem legendarnego Yeti. Okazało się, że Adam też odziedziczył po nim niesamowite zdolności, które teraz bardzo mu się przydadzą. Jego tata, który dzięki wielkiej popularności pomaga chronić przyrodę, wyruszył na ratunek mieszkańcom dalekiego rezerwatu. Tutejsze zwierzęta zagrożone były wyginięciem, bo bezduszne szefostwo wielkiej firmy paliwowej zamierzało w samym środku puszczy zbudować wielką fabrykę. Od wyjazdu ojciec nie dawał znaku życia, więc Adam zbiera swoją rodzinę i kosmatych przyjaciół z niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele, by wyruszyć z misją ratunkową. Film poruszał wiele ważnych i aktualnych tematów m. in. to, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę, że należy chronić przyrodę oraz jak ważne są więzy rodzinne i wsparcie płynące od członków rodziny. Film bardzo wszystkim się podobał.

Po projekcji filmu piątoklasiści korzystali z atrakcji w Parku wodnym "Wodne OKKO". Opiekę nad uczniami sprawowali: wychowawczynie - Joanna Lamber, Joanna Rigol oraz pani Edyta Radzewicz i pan Szymon Koszkul.

collage