17 czerwca klasa VII b i VI b wraz z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do naszego miasta wojewódzkiego. Podróż pociągiem ze Zdzieszowic trwała około 40 minut. Głównym celem naszej wyprawy było Muzeum Piosenki, lecz po drodze do niego zwróciliśmy uwagę na inne ciekawe obiekty. Pierwszy z nich to Pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego zwany też „Małą Nike”, który stoi na Placu Wolności obok Opolskiej Filharmonii. Kolejne to rynek wraz z ratuszem oraz bulwary nad rzeką Młynówką zwane opolską Wenecją.                                               W Muzeum Piosenki uczestniczyliśmy w warsztatach „ Opole Festiwalove”, których tematem była historia tej słynnej imprezy muzycznej: jej twórców, uczestników oraz sukcesów i trudności związanych z organizacją festiwalu. Dzięki otrzymanemu sprzętowi mogliśmy wysłuchać  największych konkursowych hitów zaprezentowanych na interaktywnej ekspozycji muzeum.  Zwiedziliśmy również sam Amfiteatr, w którym corocznie organizowane są imprezy muzyczne. Następnie zobaczyliśmy jeszcze kilka ciekawych miejsc Opola, m.in. Wieżę Piastowską, Katedrę i urokliwe okolice Uniwersytetu Opolskiego. Po południu nadeszła pora posiłku. Każdy znalazł coś dla siebie w „naleśnikarniach” czy pizzeriach wokół rynku. Do domu wróciliśmy również pociągiem. Choć upał dawał się we znaki, każdy przyjemnie spędził ten czas, mając możliwość pogłębienia swej wiedzy o Opolu i spędzenia czasu z kolegami z klasy.