Uczniowie klas VII c i VIII b wraz z wychowawcami- Paniami Marysiami i Panią Lucyną, 10 czerwca wybrali się na wycieczkę do Opola. Zwiedziliśmy bardzo nowoczesne Muzeum Polskiej Piosenki, które znajduje się przy słynnym Opolskim Amfiteatrze oraz wzięliśmy udział w lekcji „FESTIWALOVE OPOLE – KRAJOWY FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ W PIGUŁCE”. Zajęcia te, to muzyczna wędrówka przez trwającą ponad pięćdziesiąt lat historię Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Festiwalowym wehikułem czasu uczestnicy zajęć wyruszyli w podróż do lat 60. XX w., Poprzez prezentację eksponatów (m.in. fotografie, bilety, foldery, przypinki, nagrania), które są częścią muzealnej ekspozycji mogliśmy zobaczyć jak wraz z kolejnymi dekadami zmieniał się zarówno festiwal, jak i sama polska piosenka. Po wyjściu z muzeum, przeszliśmy ulicami naszego pięknego miasta wojewódzkiego. Co niektórzy zobaczyli „swoje” przyszłe szkoły. Ponieważ wycieczka była nie tylko integracyjna ale także przedmiotowa, zobaczyliśmy także miejsca związane z Powstaniami Śląskimi Wieżę Piastowską, pozostałości Zamku, Collegium Maius z przepięknym Skwerem Twórców. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie biletów do muzeum oraz poczęstunek.

7i8

Wychowawcy klas VIIC i VIIIb