W tym roku szkolnym nasza szkoła korzystała nieodpłatnie z kilkunastu prelekcji realioznawczych i warsztatów literackich w ramach „Biblioteka z Klasą online”. Spotkania online dla dzieci i młodzieży obejmowały różne tematy, np.: Czyli jak się bawią w karnawale Niemcy, Austriacy i Szwajcarzy - prelekcja o zwyczajach, Wielki Post - zwyczaje w krajachniemieckojęzycznych, Czerwony kapturek. Moje kamishibai czyli Teatrzyk opowieści dla dzieciDzięki uprzejmości Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Opolu -Biblioteki Austriackiej, mogliśmy urozmaicić lekcje języka niemieckiego. Zostały one w ciekawy sposób połączone z poznawaniem kultury i literatury krajów niemieckojęzycznych. Oczywiście mamy zamiar kontynuować współpracę Biblioteką w Opolu i w przyszłości organizować dalsze spotkania edukacyjne.
D. U.