foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Co roku Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego organizuje Konkurs Języka Niemieckiego: “LustaufLesen?”, którego celem jest rozwijanie kompetencji językowych, zainteresowanie uczniów czytaniem w języku obcym oraz poznanie krajów niemieckojęzycznych. W tym roku podobnie jak większość konkursów, został on przeprowadzony w wersji online.

Etap szkolny odbył się 11 lutego br. 14 uczniów z naszej szkołypisałow ciągu 90 minut test, który składał się zczęści leksykalno-gramatycznej i części sprawdzającej rozumienie tekstu czytanego. Bardzo się cieszymy, że aż sześciu uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu regionalnego, są to: Alexander P., Emilia J., Dorota L., Piotr K., Sara K. i Robert P.

 

Kolejny etap odbył się 11 marca br. także w formie online pod nadzorem koordynatora przy włączonej kamerze, sprawdzał on wiadomości i umiejętności uczniów w zakresie sprawności językowych i realioznawstwa, w tym roku realioznawstwo dotyczyło Austrii. Uczniowie musieli także przeczytać dodatkowo wybrane teksty w języku niemieckim. Spośród uczestników z całego kraju zostanie wyłonionych około stu najlepszych osób, którzy spotkają się w finale w Warszawie w Instytucie Goethego. Czekamy z niecierpliwością na wyniki i trzymamy kciuki za naszych uczniów.

E. Kilisz

0B22A1B8 D7EC 47DD A4E8 C5E4271451C6

e dziennik

Co zagraża dzieciom na wsi?

MK certyfikat 184

2022 Copyright SP Leśnica Rights Reserved