Co roku Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr V w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opolu organizuje konkurs: “Omnibus Przyrodniczy. Celem tego konkursu jest pogłębianie wiadomości i rozwijanie umiejętności z zakresu nauk przyrodniczych, a jest on skierowany do uczniów klas 7 i 8. W tym roku ze względu na pandemię został on przeprowadzony online.W dniu 3 marca br. chętni uczniowie otrzymali link do testu, który był udostępniony o godz. 9.00 na 60 minut i w tym czasie musieli rozwiązać zadania z chemii, fizyki, biologii i geografii.

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu już po raz drugi, test pisały trzy uczennice: Martyna R., Luiza P. i Dorota L. wszystkie osiągnęły powyżej 60% poprawnych odpowiedzi i zakwalifikowały się do finału konkursu, który odbędzie się 29 marca. Niestety ze względu na wprowadzone obostrzenia, finał odbędzie się w wersji online. Życzymy powodzenia w finale!

E. Kilisz