foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

21 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu online, zainicjowanym przez pana Burmistrza Leśnicy z przedstawicielami gminy partnerskiej Hirschaid. Początkowo w spotkaniu mieli wziąć udział także uczniowie Realschule Hirschaid, ale ze względu na kolejne obostrzenia wprowadzone od 16 grudnia w Niemczech i zamknięcie szkół, ze strony niemieckiej obecne były tylko dwie uczennice, pan Burmistrz Klaus Homann oraz pracownicy urzędu. Naszą gminę reprezentował pan Burmistrz Łukasz Jastrzembski, pani Dyrektor Barbara Górna, uczniowie i nauczyciele języka niemieckiego z naszej szkoły oraz  pracownicy Urzędu Miejskiego.  

Celem spotkania było przedstawienie gościom naszych zwyczajów świątecznych oraz poznanie tradycji panujących u naszych przyjaciół w Niemczech. Nasi uczniowie opowiedzieli o najważniejszych zwyczajach adwentowych i świątecznych, potrawach wigilijnych, przygotowaniach i przeżywaniu świąt. Informacje te były przeplatane polskimi kolędami, które nasi utalentowani uczniowie zagrali na instrumentach, na których grają.

Następnie pan Burmistrz Hirschaid opowiedział o niemieckich tradycjach i zwyczajach panujących w tym bawarskim mieście, a uczennice opowiedziały jak one przygotowują się do świąt i jakie prezenty chciałyby dostać. Wszyscy stwierdzili zgodnie, że tradycje i zwyczaje są bardzo podobne, jedyną znaczną różnicą są potrawy wigilijne, nasi przyjaciele nie poszczą, jedzą kiełbaski i sałatkę ziemniaczaną

Wykorzystując spotkanie online Wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne.

E.K.

 112F8AB3 0A93 441A B15F 5B4E99253F77

945923ED 7476 4C83 A206 714AB2809BAA

e dziennik

Co zagraża dzieciom na wsi?

MK certyfikat 184

2021 Copyright SP Leśnica Rights Reserved