Uczniowie naszej szkoły uczący się języka mniejszości narodowej uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Celem wyjazdu było poznanie miasta i jego historii, szukanie śladów kultury niemieckiej, rozwijanie kompetencji językowych.

15 października do stolicy Dolnego Śląska wyjechali uczniowie klasy VIIIA i VB, a 25 października  uczniowie klasy VIIIB, VA, VC i IV.

Uczniowie zwiedzili miasto z przewodnikiem.Spacer zaczęli pod budynkiem Panoramy Racławickiej, stamtąd przeszli wzdłuż Odry do centrum, spotykając co chwilę krasnoludki, jeden z symboli Wrocławia, obejrzeli starówkęKiedy byliśmy w budynku głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, spotkaliśmy rektora uniwersytetu pana profesora Adama Jezierskiego, który spontanicznie zaprosił nas do swojego gabinetu, opowiedział o historii Uniwersytetu, pokazał salę, gdzie zbiera się Senat Uniwersytetu. Dzięki uprzejmości pana rektora mogliśmy bezpłatnie wejść na wieżę widokową głównego budynku uniwersytetu.  Dla wszystkich było to nie lada przeżycie.

Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminy Leśnica, który przekazał dodatkowe środki na takie wyjazdy dla uczniów uczących się języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej, za co bardzo dziękujemy.

E.K.

24.02.2020 Ferienhaus Ostsee