3 października 2019 roku już po raz kolejny odbył się w Opolu projekt „Podchody- Śladami kultury niemieckiej w Opolu”, który rozpoczął cykl imprez z ramach Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim. W projekcie wzięło udział ponad 50 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych ze swoimi nauczycielami.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: cztero- i pięcioosobowa z klas ósmych z nauczycielami języka niemieckiego. Każdy zespół otrzymał mapę oraz pakiet zadań, na które znalazł odpowiedź w 19 różnych miejscach, były to budynki, instytucje, zabytki, organizacje, itp., które należało jak najszybciej odwiedzić, a które ukazywały swą przeszłość związaną z historią i kulturą niemiecką. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili i często dziwili jak wiele śladów przeszłości można znaleźć w tak krótkim czasie i tak ciekawych rzeczy się dowiedzieć.

Ewelina K.

19.11.2019 Ferienhaus Ostsee