foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Wykaz podręczników

ftp://ftp.wodip.opole.pl/nowa strona/Wykaz podręczników SP Leśnica.pdf

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. „Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.” – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda. 

5 września 2019 roku w naszej szkole odbyło się ważne spotkanie, którego celem było odkrycie piękna i aktualności polskich nowel. Ta akcja popularyzując czytelnictwo, niezmiennie udowadnia, że piękno polskiej literatury ma moc, aby nas jednoczyć i zespalać wokół wspólnych celów i wspólnych wartości.

Czytanie utworów odbyło się na uroczystym spotkaniu w jednej z sal szkolnych. W imprezie udział wzięli zaproszeni goście: proboszcz Henryk Pasieka, przedstawicielka rodziców pani Gabriela Plachetka, nasza pani dyrektor Barbara Górna, dyrektor Szkoły Muzycznej Hanna Kruczek , wiceburmistrz Andrzej Iwanowski, uczniowie klasy V i IV oraz nauczyciele. Uczestnicy obejrzeli wystawkę dzieł Bolesława Prusa, zapoznali się z jego twórczością oraz przede wszystkim odkrywali piękno polskiej literatury.

Dyrektor oraz nauczyciele składają serdeczne podziękowania wszystkim zaproszonym gościom za aktywne włączenie się do akcji Narodowego Czytania „Katarynki” Bolesława Prusa.

Cieszymy się, że razem mogliśmy popularyzować twórczość wielkiego pisarza i wspólnie rozwijać zainteresowania naszych uczniów oraz uwrażliwiać młodych Polaków na rodzimą kulturę, literaturę i polską tradycję.

Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejną edycję wspólnego Narodowego Czytania. 

 

 

   
  16.12.2019 Ferienhaus Ostsee

e dziennik

Co zagraża dzieciom na wsi?

MK certyfikat 184

trzmiel maly 160

tauron maly

2019 Copyright SP Leśnica Rights Reserved