Dnia 9. 10. 2017 r. o godzinie 15.00 spotkaliśmy się w szkole na oficjalnym rozpoczęciu nocy integracyjnej, gdzie powitaliśmy naszych gości z Czech. Następnie odbyły się rozgrywki sportowe, zwycięzcami zostali nasi goście. O godzinie 17.00 odbyła się dyskoteka, w której uczestniczyli uczniowie ze szkół z Zalesia, Raszowej i z Czech. Po dyskotece niektórzy uczniowie zostali w szkole, aby spędzić noc w szkole. Na kolację była pyszna pizza, gdy wszyscy zjedli odbył się turniej piłki nożnej stołowej. Zwycięzcami zostali nasi niepokonani goście. Po zakończeniu turnieju odbył się wieczór filmowy. Filmy oglądaliśmy do godziny 23.40, gdy nagle za oknami zauważyliśmy dwie straszne postacie. Miały zapalone znicze i miały strzaszne twarze, na początku wystraszyliśmy się, ale potem zaczęliśmy się domyślać, że to panie, które przyszły na zmianę nauczycieli. Noc minęła bardzo szybko. Pobudka była o godzinie 7.15, ale nikt nie chciał wstać tak wcześnie. Po porannej toalecie poszyliśmy na śniadanie. Później spakowaliśmy nasze rzeczy i pojechaliśmy na wycieczkę do parku miniatur w Olszowej. Tam poszyliśmy się pobawić do sali zabaw, zwiedziliśmy park miniatur,  następnie poszliśmy na poczęstunek. Podziwialśmy piękne widoki z Góry Św. Anny i zabytkową bazylikę. Po zakończeniu wycieczki odbyło się uroczyste zakończenie nocy integracyjnej. Pani dyrektor wręczyła nagrody, puchary i medale. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, pożegnaliśmy Czechów i poszliśmy do domów. Ta noc była bardzo udana i chcielibyśmy mieć więcej takich nocy.

Aleksandra Kozołup i Martyna Rigol

22.06.2018 Ferienhaus Ostsee