Tradycyjnie jak co roku ostatniego dnia przed przerwą świąteczną wszystkie klasy organizują klasowwigilijkiW przygotowania czynnie włączają się rodzice uczniów pomagając w przygotowaniu dekoracji stołu i wigilijnych potraw, słodkości, owoców i napojów. Wiele klas korzysta w tym dniu ze szkolnego obiadu, który spożywają wspólnie w klasach. W tym roku jak zawsze była ryba, smaczna surówka i ziemniaczki przygotowane przez nasze wspaniałe panie kucharki. Oczywiście wigilijki rozpoczynamy modlitwą i dzieleniem się opłatkiem poświęconym wcześniej przez księdza podczas uroczystego apelu.Dzieląc się opłatkiem składamy sobie najserdeczniejsze życzenia. Podczas wigilii przypominamy wszystkie zwyczaje świąteczne, które kultywowane są w naszych domach. Raczymy się przygotowanymi potrawami i śpiewamy piękne polskie kolędy. Dzięki rodzicom nie brakowało niczego na naszych wigilijnych stołach, za co szczególnie gorąco dziękujemy. Wszyscy czuliśmy atmosferę zbliżających się świąt i ich podniosły nastrój.

Bożena K.