Boże Narodzenie to czas ciepła i spokoju oraz radosnych spotkań. Uczniowie klas II a i b wprowadzili nas w świąteczną atmosferę przygotowując tradycyjne przedstawienie jasełkowe pt.: ,,Tak! On jest królem!”. Odgrywanie scenek związanych z Bożym Narodzeniem zwanych jasełkami to jedna z najpiękniejszych tradycji związanych z tymi świętami. Uczniowie klas II wystąpili w przepięknej scenografii. Była stajenka, krajobrazy zimowe, błyszczące gwiazdki, zagroda dla owieczek i innych bydlątek. O wspaniałe kostiumy zadbali rodzice uczniów występujących w przedstawieniu. Były naprawdę przepiękne. 21 grudnia cała społeczność uczniowska zebrała się w sali gimnastycznej by obejrzeć spektakl. Zaproszonych gości powitała Pani Dyrektor Barbara Górna. Swoją obecnością zaszczycili nas ksiądz wikary Leszek Rychlikrodzice, dzieci z ochronki ze swoimi opiekunkami i nasze panie uczące w szkole. Ksiądz wikary poświęcił opłatki, którymi dzieci przełamywały się podczas klasowych wigilii. Potem uczniowie klas II przedstawili sceny przypominające wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy to narodził się maleńki Jezus - Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi, Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, owieczek i innych bydlątek, a także przedstawicieli rodzin z różnych regionów Polski. Uroku inscenizacji dodawały przepiękne i wzruszające, współczesne pastorałki, które napełniały wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że wszyscy poczuliśmy, że święta zbliżają się milowymi krokami. Po przedstawieniu wszyscy udali się w świątecznych nastrojach na przygotowane wcześniej wigilijki.

Bożena K.