Dnia 7.06.2018 r. o godz. 9.00 nasza klasa IVa wyruszyła na wycieczkę rowerową do Januszkowic nad jezioro. Na miejsce dojechaliśmy rowerami, od razu podziwiając piękne jezioro. Na samym początku przebraliśmy się w stroje kąpielowe i od razu zaczęliśmy się pluskać i wchodzić do wody. Następnie mieliśmy warsztaty ,,Jak bezpiecznie spędzić wakacje nad wodą". Później ratownicy WOPR pokazali nam, jak pomóc w wypadku kajakowym. Dobraliśmy się w pary, ubraliśmy kapoki i wyruszyliśmy w kajakach w ciekawą podróż (pół kilometra). Gdy wróciliśmy na brzeg, czekały na nas dwie alpaki o imieniu Luna i Zuza. Były bardzo puszyste i mięciutkie. Później kąpaliśmy się w jeziorze, jedliśmy kiełbaski z grilla i słodycze. Jeszcze przed końcem naszej wycieczki bawiliśmy się sprzętem ratowniczym i mieliśmy różne konkursy np. hydraulik i bitwa na chlapanie. W pierwszym wygrała grupa Dominika Ch. czyli chłopcy, a w bitwach na chlapanie grupa Kariny czyli dziewczyny i Alex. Wszyscy wrócili do domu zmęczeni, ale zadowoleni po tak fajnej wycieczce.
Wszystkim bardzo się podobało i czekamy na kolejną wyprawę. Dziękujemy Panom Zbyszkowi i Krzyśkowi za ten niezwykły i fantastyczny dzień.

Martyna, Alex, Patryk, Karina