Uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych oraz gimnazjum zaprezentowali się we wtorek 19 marca podczas Miejsko-Gminnego Turnieju Recytatorskiego. Młodych recytatorów oceniało jury w składzie: Edyta Gola, Berthold Malik, Elżbieta Dziak.
Organizatorem konkursu był Leśnicki Ośrodek Kultury i Rekreacji, a odbył się on gościnnie w auli Publicznego Gimnazjum w Leśnicy. Konkurs prowadziła Grażyna Kulpa.
Komisja po wysłuchaniu interpretacji utworów poetyckich w wykonaniu uczestników postanowiła przyznać następujące miejsca:
Klasy VI:
I miejsce – Sara Koppa
II miejsce – Aleksandra Kozołup, Martyna Rigol
III miejsce – Julianna Bąk
Wyróżnienia – Paulina Kochan, Alicia Mnich, Alicja Muszkiet, Julia Gamża
Klasy VII:
I miejsce – Julia Mincer, Joanna Nawara
II miejsce – Wiktoria Sobota
Klasy VIII:
I miejsce – Emilia Paczosa
II miejsce – Karolina Cedzich
Jury postanowiło, że na eliminacje rejonowe w Strzelcach Opolskich pojadą następujące osoby: Sara Koppa, Julia Mincer, Joanna Nawara, Emilia Paczosa.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali poczęstunek, pamiątkowe dyplomy i książki.

Źródło: LOKiR Leśnica