Wczorajszy dzień był bardzo ekscytujący. Świętowaliśmy bowiem Dzień Dziecka. Młodsze klasy naszej szkoły udały się na plener malarski, natomiast starsze grały w podchody. Nie były to jednak zwyczajne podchody – z okazji 800-lecia naszej miejscowości wszystkie zadania, które mieliśmy do wykonania, dotyczyły historii Leśnicy.
Moja klasa VB grała przeciwko VA. Pierwsi wyruszyliśmy my. Najpierw zaprowadziliśmy ich na stare PKP, lecz tajnym wejściem przez krzaki. Wydaje mi się, że koledzy dość długo szukali tego wejścia, ponieważ strzałka była zrobiona z patyków i nie była dość widoczna na polnej dróżce. W owym PKP schowaliśmy pierwszą i drugą kopertę z zadaniami. Pierwszą ukryliśmy za oknem i przywiązaliśmy ją do kraty, a drugą usypaliśmy trochę żwirem i ukryliśmy obok kamienia. Potem wyruszyliśmy obok bloków i skierowaliśmy się w stronę „Delikatesów Centrum", gdzie zostawiliśmy trzecią kopertę na sklepowym oknie. Gdy ją przykleiliśmy, zrobiliśmy krótki postój na picie, lecz niezbyt długi, gdyż zobaczyliśmy, że klasa A się do nas zbliża. Pobiegliśmy do parku, żeby nas nie dogoniła. W parku ukryliśmy trzy pozostałe koperty, jedną przykleiliśmy do muru, drugą do lampy, a trzecią za kamień z napisem „800 lat Leśnicy". Gdy przyszła klasa A, mieliśmy 20 minut przerwy, w czasie której między innymi graliśmy w piłkę nożną. Później zamieniliśmy się rolami. Zadania z pierwszej koperty, schowanej koło pomnika upamiętniającego pożar, sprawiły nam dużo trudności,. Druga koperta schowana była koło krzyża, znajdującego się niedaleko od Urzędu Gminy. Ze znalezieniem kolejnych również mieliśmy trochę kłopotów, ale na szczęście się udało.
Podsumowując: wczorajszy dzień był naprawdę super! Nie tylko świetnie się bawiliśmy, ale poznaliśmy zaułki naszej miejscowości i oczywiście przybliżyliśmy sobie jej historię, wykonując wszystkie zadania. Wiem, że pozostałe klasy bawiły się równie doskonale. Czwartoklasiści zgłębiali wiedzę na temat patronów leśnickich ulic, rozwiązując zadania matematyczno-historyczne i penetrując uliczki nowego osiedla. Chętnie powtórzyłbym taką imprezę jeszcze raz w tym roku lub w przyszłym, może po całej gminie Leśnica? Wczorajszy dzień mi się naprawdę podobał.

Aleksander Święs

Z okazji Dnia Dziecka odbyła się dyskoteka szkolna dla klas 4-6. Gośćmi na dyskotece byli również uczniowie z miasta partnerskiego w Crostwitz. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili. Każdy mógł się posilić dzięki poczęstunkowi, który zorganizowała Pani dyrektor. Ponadto, uczniowie mogli zakupić napoje, batoniki oraz ciasto w kawiarence. Pozyskane środki zostaną przekazane na zakup oświetlenia dyskotekowego. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za opiekę nad nami w trakcie zabawy.

SU

16.12.2017 Ferienhaus Ostsee